تبلیغات
بچه های ابدی
بچه های ابدی
هر سد و مانعی می تواند یک شانس برای تغییر زندگی شما باشد...

تغییرات رفتاری که به کندی رخ می دهد و گاه با علائم رفتاری اتیسم اشتباه گرفته می شود را
می توان با تغییر دادن محیط اصلاح نمود.

افراد اتیسم وقتی نمی توانند ابراز درد کنند یا بیماری خود و مشکل خود را بگویند عصبی شده و رفتار خود آزاری و یا پرخاشگری از خود بروز می دهند. بخصوص اگر مجبور به انجام اعمال تکراری شود . این عکس العمل در او تشدید می شود.

 زمانی که کودک اتیستیک رفتار ناهنجار بروز می دهد لازم است خانواده موارد زیر را بررسی نماید:
کشمکش های اجتماعی : مشورت کردن با معلمین و درمانگرهای کودک و بررسی اینکه آیا این رفتارها در محیط  مدرسه نیز دیده می شود یا خیر؟

بیماری: ممکن است انواع بیماری های جسمی مانند گوش درد، آبسه دندان و یا آنفولانزا باعث بروز این مشکلات و رفتارها گردد.

صدمات غیر قابل تشخیص : کودکان بیش فعالی در معرض صدمات خفیف یا صدمات خطرناک  هستند . ناتوانی برای ارتباط و بیان درد و مشکل باعث می شود آسیب هایی که توان بیان آن را ندارند را به صورت رفتارهای غیر عادی بروز دهند.

عوارض جانبی دارو درمانی : بسیاری از داروهای معمولی که در سرما خوردگی و یا آلرژی مصرف می شود ، باعث بروز تغییرات رفتاری در فرد اتیستیک  می گردد . حتی داروهایی که برای بهبود رفتار استفاده می شود در بعضی افراد نتیجه عکس داشته و سبب شدید تر شدن اختلالات رفتاری آنها می گردد.

شدت یافتن یک بیماری مزمن: ممکن است تغییرات رفتاری نشانه شدت یافتن یک بیماری مزمن مانند سردردهای میگرنی ، زخم معده ،هموروئید و یا آرتریت رماتوئید باشد . باید حتماً در مورد این رفتارهای جدید و بروز علائمی مانند تب ، اسهال ، بی حالی ، و یا تغییر در شیوه راه رفتن با پزشک اطفال صحبت شود. باید این حالات پیش آمده ، قبل از مصرف هر نوع داروی مسکن و یا ضد افسردگی معاینه و علت یابی گردد.

مصرف دارو برای درمان اتیسم بستگی به علائم و رفتارهای غیر طبیعی کودک دارد.داروهایی که معمولاً برای درمان اتیسم بکار می رود شامل :

انواع داروهای ضد افسردگی ، ضد تشنج ، آنتی سایکوتیک ها، مسکن ها ، انواع داروهای محرک هستند. چون این داروها عوارض جانبی زیادی دارند تجویز نمیشود.

واکنش کودک اتیسم به  دارو مثل کودک عادی نیست .

داروهای آنتوسایوتیک در درمان اختلالات رفتاری شدید در افراد اتیستیک نیز استفاده می شود و هم چنین داروهای ضد تشنج در درمان حرکات پرخاشگری و حملات ناگهانی و اتیسم مؤثر است.

 

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 25 شهریور 1391 توسط بهار
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت

كد ماوس

فال حافظكد تقویم

ابزار پرش به بالا

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی

mouse code

كد ماوس